חדשות

משרד הבריאות אינו מאשר להפעיל את הרובוט דה וינצ'י בגליל-נהריה

הסיבה לסירוב: חשש שהדבר יעמיק את גירעון בית החולים לגליל | גם לבית החולים ברזילי לא ניתן אישור להקמת יחידת צנתורי מוח

ניתוח באמצעות רובוט דה וינצ'י. צילום אילוסטרציה

משרד הבריאות מסרב לאשר את הפעלת הרובוט לניתוחים דה וינצ'י שנרכש בכספי תרומות ונמצא במרכז הרפואי לגליל בנהריה. הסיבה לסירוב: הצורך לתקצב את הפעלתו.

נושא זה עולה הבוקר (ג') לדיון בוועדת הבריאות של הכנסת בראשות ח"כ עידית סילמן. לקראת הדיון נמסר שבכל אזור הצפון לא מופעל היום מכשיר כזה, בעוד שבאזור המרכז יש כיום שבעה רובוטי דה-וינצ'י ועוד שניים בירושלים, אחד בדרום ואחד בחיפה.

כן תדון הוועדה במחסור ביחידת צנתורי מוח באזור אשקלון והסביבה. בית החולים ברזילי הגיש בקשה לפתיחתה, אבל גם הוא סורב.

בית החולים הממשלתי בנהריה פועל עתה תחת פיקוח של חשב מלווה ונמצא בתכנית התייעלות, אבל משרד הבריאות הסביר את סירובו בכך שטרם נבנתה תכנית עסקית להפעלת הרובוט ויש חשש  שהפעלתו תעצים את הגירעון. עם זאת הסכים משרד הבריאות לדון בהפעלת פיילוט.

נושאים קשורים:  בית החולים "ברזילי",  רובוט דה וינצ'י,  בית החולים לגליל,  משרד הבריאות,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
27.10.2021, 19:51

מחד, תושבי הפריפריה שוב מופלים לרעה לכאורה. מאידך, לא תמיד בכל בית חולים פריפרי יש הצדקה לכל הפירוטכניקה ויחסי הציבור. בכסף שיחסכו יגייסו רופאים טובים, יעמיקו ידע ויתנו טיפול טוב יותר למספר גדול יותר של חולים במחלקות הכירורגיות והפנימיות. פחות כוכבים ונצנוצים יותר רפואה טובה ויסודית

אנונימי/ת
27.10.2021, 19:56

לנאס\"א יש תכניות חלל שמתוקצבות באופן שנתי בעשרות מיליארדים , בזמן שבמערב התיכון יש אנשים שהשכלתם נעה סביב רמת בית ספר עממי. ככה זה בכלכלה וחברה. אין הצדקה ליחידת צנתורי מוח בברזילי, לא רפואית, לא כלכלת וגם לא מבחינת רמת המיומנות המקצועית הנדרשת. כולם יודעים זאת, גם הנהלת ברזילי.

אנונימי/ת
28.10.2021, 23:13

ככה זה בנהריה. שום מחשבה. רק פופוליזם. קודם יורים ואחר כך בוכים. מי אחראי לפארסה הזו?

אנונימי/ת
01.11.2021, 21:38

לעזזל עם המדינה הזו!!!