רופאי משפחה

מה משפיע על בחירותיהם המקצועיות של רופאי משפחה?

במחקר זה נמצא כי תמיכה בתחומים מסוימים, הקשורים לגורמים אשר נמצאו כבעלי השפעה, אפשרה לרופאים להרחיב את תחום פעילותם המקצועית על פי שאיפותיהם

רופאים שהם הורים לילדים קטנים יעבדו 7.5 שעות ביום (אילוסטרציה)

מטרת המחקר הייתה לבחון את הגישה של מומחים ברפואת משפחה ואת הפרספקטיבה שלהם בנוגע לגורמים אשר השפיעו עליהם בהחלטות הקשורות לקריירה רפואית. החוקרים קיוו כי על ידי כך שיבינו יותר טוב את השפעת הגורמים הללו על הבחירות המקצועיות של הרפואים, הם יוכלו לתרום ליצירת אסטרטגית אשר תשרת את תהליך הכשרת הרופאים ואת דרישות כח האדם בצורה מיטבית.

החוקרים התבוננו בדיונים אשר נערכו בחמש קבוצות מיקוד, אשר היו מורכבות מ-32 רופאי משפחה אשר הוכשרו בצפון-מערב קרוליינה בארה"ב. החוקרים השתמשו בניתוחים תמטיים על מנת לזהות דפוסים בנתונים האיכותניים.

תוצאות המחקר הראו כי החוקרים הצליחו לייצר מסגרת עבודה קונספטואלית להבנת הגורמים המורכבים אשר השפיעו על בחירותיהם המקצועיות של הרופאים. גורמים אישיים השפיעו על רצונותיהם של הרופאים, בעוד שגורמים הקשורים לסביבת העבודה, מקום העבודה ולאוכלוסייה השפיעו על בחירות הרופאים. החוקרים מצאו כי תמיכה בתחומים מסוימים, הקשורים לגורמים אשר נמצאו כבעלי השפעה, אפשרה לרופאים להרחיב את תחום פעילותם המקצועית על פי שאיפותיהם.

מסקנת החוקרים הייתה שהמחקר הצביע על כך שהמגמה העולמית של רופאי משפחה, אשר מצמצמים את תחום הפעילות המקצועית שלהם, יכולה להיות מטופלת באמצעות מתן תמיכה בנושאים מסוימים במהלך ההכשרה של הרופאים. על פי החוקרים, הבנה של הגורמים הנוגעים לצרכי הרופאים האישיים, לסביבה, למקום העבודה, ולאוכלוסייה אשר משפיעים על תחום הפעילות המקצועית של רופאי המשפחה, יכולה להוביל לפיתוח ויישום התערבויות ספציפיות אשר יסייעו ביצירת משרות נחשקות לרופאי משפחה.

מקור: 

Amy Russell et. al (2021) Annals of Family Medicine DOI: https://doi.org/10.1370/afm.2669

נושאים קשורים:  רופאי משפחה,  קריירה,  מחקרים
תגובות
אנונימי/ת
28.05.2021, 01:28

לא הבנתי כלום

28.05.2021, 15:26

אכן מרוב כוונה להיות כוללני ולא לתת דוגמאות - התוצאה חסרת ערך