חדשות

הפיצו תכנים לאומניים ברשת והוזמנו לשימוע במשרד הבריאות

על רקע המתיחות בין יהודים לערבים, 13 עובדי מערכת הבריאות זומנו לשימוע משמעתי על הפצת תכנים שנויים במחלוקת באינטרנט | מתמחה ב"וולפסון" קרא לאנשים ש"יהרגו בשם אללה"

כוחות ביטחון בפרעות בלוד. צילום: יוסי אלוני/ פלאש 90

13 עובדי מערכת הבריאות, בהם 11 ממוצא ערבי ושני יהודים, זומנו לשימוע משמעתי אצל מנהל תחום המשמעת במשרד הבריאות. הסיבה: הפצת תכנים שנויים במחלוקת ברשתות חברתיות שעניינן הוא המהומות בערים מעורבות והלחימה מול חמאס, וזאת על רקע השביתה הכללית שהכריזה החברה הערבית שלשום. לאחר השביתה התלוננו עובדים מתחומים רבים שמעסיקים איימו לפטרם.

לפי דיווח של מירב כהן ב"וואלה", בין התכנים ברשתות החברתיות אותרו תגובות שבהן רופא הביע שמחה לאיד לאחר הלינץ' שנעשה בתושב לוד שנרצח בתקיפת ערבים.

ד"ר אחמד ג'מאל אבו-תיר, תושב מזרח ירושלים, מתמחה באורתופדיה בבית החולים וולפסון, כתב פוסט בפייסבוק שבו הגיב על המהומות בירושלים והמערכה בעזה: "זה כבר לא עניין של מסגד או של מולדת, אלא עניין גדול יותר, של אומה שהיא טובה יותר מכל האומות. זנחנו את שלטון האיסלאם הקדוש. עלינו להשיב את התהילה שאבדה. אנחנו צריכים אומה שתשיב את תהילתה ואת הדת שלה. אנחנו זקוקים לצבא ולאנשים כמו סאלח א-דין, אנו זקוקים לאנשים שיהרגו בשם אללה". הנהלת "וולפסון" זימנה את ד"ר אבו-תיר לבירור.

על פי נתוני משרד הבריאות, ביום השביתה נעדרו מעבודתם 1,494 עובדי מערכת הבריאות, 14% מהם רופאים. בין בתי החולים הבולטים שבהם שבתו עובדים: מאיר בכפר סבא, קפלן ברחובות, סורוקה בבאר שבע ו-וולפסון בחולון. אולם, ההסבר שסיפק משרד הבריאות הוא שמרבית העובדים נעדרו עקב חסימת צירי תנועה וסיכון לניידות באזור מגוריהם ורק מיעוטם עקב השביתה.

נושאים קשורים:  יהודים,  ערבים,  שימוע,  משרד הבריאות,  חדשות,  רשתות חברתיות,  מגזר ערבי
תגובות
21.05.2021, 10:05

ממתי מפרסמים כאן שמות של רופאים שמוזמנים לשימוע בהנהלה ? ומדוע דווקא את שם הרופא הספציפי הזה ? עדיין לא היה שימוע, הוא עדיין לא הגיב לטענות. הפוסט כנראה פורסם בערבית, אנחנו בטוחים שהתרגום מדוייק ?
האם אין רופאים יהודים שפרסמו דברי תמיכה במלחמה בעזה, למרות הרג האזרחים ? האם זה גזעני ?
אין לי שום קשר לרופא הספציפי, אבל כדי להנמיך את הלהבות כדאי שננהג במתינות גם ברשת.

אנונימי/ת
21.05.2021, 12:56

זה לא בדיוק האתר עם האתיקה העיתונאית הגבוהה ביותר עד כמה שהדבר עצוב. מה שמתרחש בחברה הישראלית מתרחש גם במערכת הבריאות, גם בתקשורת. אפילו בדוקטורס אונלי פשטה הצהבת זה מכבר. חבל, מגיע דבר מה מקצועי יותר. מי שחפץ בחינמון ידע כי מחלקים בשערי כל בתי החולים את ישראל היום.

אנונימי/ת
21.05.2021, 11:18

משרד הבריאות צריך לנהוג באפס סובלנות כלפי כל אמירה גזענית משני הצדדים. כל התבטאות ברשתות חברתיות של אנשי מקצוע מייצגת לא רק את מי שכתב אותה, אלא גם את המוסד בו הוא עובד וגם את משה״ב. ועל כן יש לחשוב פעמיים לפני שכותבים משהו לעיניי כל.
אסור לעבור על זה בשקט, אחרת אין לזה גבולות…

אנונימי/ת
21.05.2021, 12:51

המתן קטנה, שתה כוס מים

אנונימי/ת
21.05.2021, 11:49

לצערי ,כמו בכלל האוכלוסיה,גם בין הרופאים יש פסיכופתים וקיצוניים,למשל מנגלה

אנונימי/ת
21.05.2021, 12:51

לא הגזמת בכלל...

אנונימי/ת
22.05.2021, 19:20

מסזמן לשימוע?! פקקים בצמתים?! נגמרו התירוצים! מקומם בכלא , תתעוררו כבר! עוד מעט תתחילו לנשק להם נעליים כמו באמריקה.

אנונימי/ת
23.05.2021, 08:18

מעניין אם משרד הבריאות בוחן בקפדנות דומה פוסטים של רופאים יהודים חובשי כיפה ולאומניים ומזמן לברור כל פוסט אנטי ערבי
להזכירכם, ברוך גולדשטיין היה רופא יהודי

אנונימי/ת
25.05.2021, 06:13

לצערנו וזה לא חדש
מדינת אפרטהיד
מדינה אנטי שימית
נגד אזרחיה
בושההה