חדשות

רופאים ישראלים מכשירים צוותים רפואיים בסין למצבי חירום

קבוצת LR, משרד הבריאות ובית החולים בילינסון החלו להכשיר צוותים רפואיים בעיר יאנגז'ו בסין להתמודדות עם מצבי חירום רפואיים

אמבולנס בסין. אילוסטרציה

במסגרת שיתוף פעולה בין ממשלות ישראל וסין החלה החודש הכשרת צוותים רפואיים בעיר יאנגז'ו בסין להתמודדות עם מצבי חירום רפואיים. בהכשרה לוקחים חלק קבוצת LR, משרד הבריאות ובית החולים בילינסון והפרויקט צפוי להתרחב בהמשך גם לערים נוספות במדינה.

החודש החלו הכשרות און ליין של צוותים רפואיים מסין בתחום המוכנות לשעת חירום כחלק מהסכם שיתוף פעולה בין ממשלות ישראל וסין שנחתם לפני מספר שנים (G2G), במסגרתו סוכם שישראל תסייע בהכנת מערכת הבריאות הסינית לחירום. קבוצת LR הישראלית - המתמחה בהוצאה לפועל והפעלה של פרויקטים מורכבים בתחומי החקלאות, האנרגיה, המים והבריאות - נבחרה לשמש כאינטגרטור עבור ממשלת ישראל בפרויקט המוכנות לחירום בעיר יאנגז'ו שבסין המונה כחמישה מיליון תושבים. את השלב הראשון של הפרויקט מוביל בית החולים בילינסון בפתח תקווה.

מדובר בפרויקט רחב היקף, אשר יימשך בין שלוש לחמש שנים ויבוצע במספר שלבים ובהמשך צפוי להתרחב לערים נוספות בסין. מטרת הפרויקט היא להביא ידע ישראלי ולצמצם את הפערים ברמת המוכנות בתחום הבריאות. במסגרת ההכנה לפרויקט ביקרה משלחת מטעם משרד הבריאות בעיר יאנגז'ו, להערכת המוכנות של בתי החולים בעיר לחירום. בביקור זוהו הפערים במוכנות מערכת הבריאות של יאנגז׳ו לאירועים רבי נפגעים ובעקבותיו הוגש לראשי המדינות דו"ח עם המלצות לשיפור ותכנית פעולה למימושן.

בית החולים בילינסון החל השבוע את השלב המעשי הראשון בפרויקט שכולל הכשרה של סגלי רפואה למתן מענה לאירוע רב נפגעים קונבנציונלי והכשרה בנושא של בניית תכניות למענה לחירום והכנה של בתי החולים.

סביל אלייב, מנהלת שיתופי פעולה אסטרטגיים מ"בילינסון", מסרה: "ההכשרה כוללת מספר נושאים כגון: טיפול בנפגעי אירוע רב נפגעים קונבנציונלי, ביצוע הערכת סיכונים לחירום, כתיבת פק"ל למצבי חירום, בניית תרגילים והבנת האתגרים והמשמעויות והכנת בית החולים למתארי חירום". את ההכשרה יעבירו צוותים רפואיים של 'בילינסון' ובנוסף צוותים רפואיים של משרד הבריאות, מד"א, אוניברסיטת תל אביב ובתי חולים נוספים - שניידר, העמק, רמב"ם.

ד"ר דגן שוורץ, אחראי שעת חירום ב"בילינסון": "בתי החולים בישראל הם בעלי ניסיון רב בתחום רפואת חירום במגוון שלבים מהבנת איום הייחוס, בניית תכניות, הכנת הציוד המתאים ועד ליישום וטיפול בזמן אמת. הניסיון שנצבר מתאים לאיומים מולם ניצבת ישראל ולכן נעשתה עבודה משותפת להבין מה הצרכים של מערכת הבריאות בסין כדי לתת את המענה המתאים. הרפואה בסין היא ברמה גבוהה מאוד ואין לי ספק שאנחנו נוכל ללמוד רבות מעמיתינו הסינים ולהרוויח משיתוף הפעולה עימם. מרגש להתחיל שיתוף פעולה בנושא כה חשוב".

חגי דרור, ראש מינהלת Healthcare Israel במשרד הבריאות, אמר: "סין וישראל עושות היסטוריה עם פרויקט הבריאות הראשון שנחתם ממשלה מול ממשלה (G2G) באמצעות Healthcare Israel שמהווה זרוע של משרד הבריאות הישראלי לייצוא טכנולוגיות וידע בתחום הבריאות למדינות אחרות. אנו מקווים להמשיך ולהגדיל את השותפויות ושיתופי הפעולה שלנו בסין ובמדינות נוספות, ולהפוך את העולם למקום בריא יותר, יחד. בעקבות הפרויקט הזה יבואו עוד פרויקטים רבים בסין ובעולם שיביאו את חזית הידע והיכולות של ישראל בתחום הבריאות לעולם ויקדמו את היצוא הישראלי ואת מערכת הבריאות״.

נושאים קשורים:  בילינסון,  הכשרה רפואית,  סין,  קבוצת LR,  משרד הבריאות,  מצב חירום,  חדשות,  ד"ר דגן שוורץ
תגובות