קורונה בישראל

הרופאים המתמחים: "לא תהיה לנו ברירה אלא לחדש את המאבק"

המתמחים טוענים: הוועדה לבחינת קיצור התורנויות מעכבת במכוון את פרסום מסקנותיה | הר"י: המסקנות יפורסמו בסוף השנה האזרחית

המתמחים מפגינים מול ביתו של שר הבריאות. צילום ארכיון: תומר נויברג/ פלאש 90

הרופאים המתמחים טוענים כי הוועדה, שבראשה פרופ' רן טור כספא ופרופ' יוסף קלאוזנר, מעכבת את פרסום מסקנותיה נוכח דרישת הרופאים הצעירים לקצר את משך התורנויות שלהם בבתי החולים. "הוועדה ממסמסת את פרסום מסקנות הביניים שהובטחו ולא תהיה לנו ברירה אלא לחדש את המאבק", הזהירו המתמחים. כך לפי דיווח של אדיר ינקו הבוקר (ה') ב"ידיעות אחרונות".

המתמחים תובעים לקצר את משך התורנות שהיא עתה בת 26 שעות. הם קיימו בחודש מאי עשרות הפגנות מחאה ליד בתי החולים ביניהן אחת בכיכר רבין בתל אביב בהשתתפות כ-2,500 מתמחים.

ב-26 במאי הוקמה על ידי הר"י הוועדה לבחינת קיצור התורנויות שהבטיחה להציג מסקנות ביניים בתוך חודשים, אך אלו עדיין לא פורסמו. פרופ' טור-כספא, לפי הדיווח, אמר כי העיכוב בפרסום מסקנות הביניים נובע מהעיסוק הרב במשבר הקורונה.

יו"ר ארגון המתמחים מרשם, ד"ר ריי ביטון מ"אסותא", טוענת שהוועדה הוקמה כדי להשתיק את מחאת המתמחים. "יש לנו תכנית מגירה כי אנחנו מבינים שהוועדה הזאת לא תשתיק אותנו. המצב החמיר. כיום המתמחים עושים יותר תורנויות מאשר בעבר. נחדש את המאבק והוא יהיה פחות מנומס מכפי שהיתה המחאה שלנו קודם. אנחנו נערכים לחידוש המאבק בקרוב מאוד".

הר"י מסרה בתגובה: "שעות העבודה של הרופאים הוא נושא שמעסיק אותנו זמן רב. חשיבותו קיבלה משנה תוקף נוכח עומסי העבודה ההולכים וגדלים עקב תחלואת הקורונה הגואה. בימים אלה צפוי יו"ר ועדות המשנה לעדכן את יו"ר הוועדה העליונה בדבר מסקנות הביניים. אנחנו צופים שבתום השנה האזרחית, כשישה חודשים ממועד תחילת פעילות הוועדה, יימסרו המסקנות וההמלצות ליו"ר ההסתדרות הרפואית".

נושאים קשורים:  ריי ביטון,  פרופ׳ רן טור כספא,  קיצור תורנויות,  חדשות,  קורונה,  ארגון מרשם
תגובות
09.10.2020, 07:54

המתמחים צודקים. עלינו המומחים לתמוך בהם.

אנונימי/ת
11.10.2020, 17:44

מה שהיה הוא שיהיה