חדשות

"מאוחדת" תקצץ בשכר ההנהלה, תמכור נכסים ולא תעניק תוספת שכר לרופאים

עקב גירעון הקופה, בהסכם שנחתם עם האוצר ומשרד הבריאות התחייבה "מאוחדת" לקצץ 5% בשכר המנהלים | לעובדים תוצג תכנית פרישה מרצון

סיגל רגב-רוזנברג, מנכ"לית מאוחדת: "ככה לא מנהלים כסף". צילום: דנה קופל

קופת חולים מאוחדת ומשרדי הבריאות והאוצר חתמו על הסכם, לפיו התחייבה הקופה למכור בשנתיים הקרובות נכסים בשווי 120 מיליון שקל, לקצץ 5% בשכר ההנהלה וחברי הדירקטוריון וכן להסכים למינוי חשב חיצוני כדי להתמודד עם הגירעון של הקופה העומד על 530 מיליון שקל. כך מדווח הבוקר (ג') אדריאן פילוט ב"כלכליסט".

בדיווח נמסר עוד כי "מאוחדת" התחייבה בהסכם על ביצוע שורה נוספת של צעדי התייעלות, תקציב הפיתוח שלה להקמת מרפאות חדשות הוגבל וגם נאסר על הקופה להעניק תוספות שכר לרופאים ולעובדים האחרים.

בין הנכסים שבבעלות "מאוחדת" שיימכרו: מלון בטבריה או נכס אחר במקומו וזאת בכפוף לאישור משרד הבריאות.

רואה החשבון שימנה האוצר לקופה כחשב יהיה בהגדרתו "חשב צופה" ולא מלווה. הוא אמור לבצע מעקב שוטף על כל פעילות הקופה כיום, לקבל גישה מלאה למערכות המידע שלה וכן יקבל שירותי תמיכה וסיוע ככל שיידרש. כשתזוהה הוצאה חריגה מההתחייבות ובמקרה של מחלוקת, ידון הנושא בוועדת שבה נציגות לאגף התקציבים באוצר, לחשב הכללי ולמשרד הבריאות.

עוד התחייבה "מאוחדת" להעביר לאוצר דיווחים רבעוניים על עמידה בתנאי ההסכם חתומים על ידי יו''ר הדירקטוריון ומנכ"לית הקופה. מספר העובדים החדשים שהקופה תוכל לגייס בשנה יהיה 60 בלבד, נאסרו תוספות שכר רוחביות, הוטלו הגבלות על שכר לרופאים עצמאיים וכן תוספת שכר על שעות נוספות. הקופה התחייבה לא להסיט פעילות לבתי חולים באופן לא מוצדק ולעובדים תוצג תכנית פרישה מרצון.

נושאים קשורים:  מאוחדת,  גירעון,  קיצוץ בשכר,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
17.12.2019, 11:20

יש לי רעיון טוב יותר לקיצוץ בשכר ההנהלה: מיזוג בין מאוחדת ללאומית. כך מספיק מנכ"ל אחד, מנהל רפואי אחד, וכן הלאה....

אנונימי/ת
17.12.2019, 11:45

מדויק,

19.12.2019, 00:06

מיזוג משולש, יחסוך עוד יותר.

אנונימי/ת
19.12.2019, 10:44

אין צורך לקפוץ מהר מדי. מאוחדת ולאומית יחד הן בערך כמו בגודל של קופת חולים מכבי. 3 קופות : שתיים בינוניות אחת גדולה, מספיק כדי ליצור תחרות מצד אחד, ולצמצם עלויות מצד שני

אנונימי/ת
18.12.2019, 02:02

המלצה נכונה, אבל...הכל פוליטיקה

אנונימי/ת
18.12.2019, 20:08

The whole system is meant to self destruction by default. As long as the payment is the same, no matter how much you work or pretend to...that is “proletary socialist nothing can work.
Today you cut here, tomorrow you cut there...but you don’t change the concept. The whole medical system will fall sooner or later as domino bricks. It’s only the beginning for those who still don’t understand
El Male Rahamiiiim...

אנונימי/ת
19.12.2019, 09:47

יש יותר מדי מנהלים בשכר גבוה הן מנהלים רפואיים והן מנהלים באדמניסטרציה.
צריך לקצץ במספר מנהלים.